Hry bez hranic 2018 – finále Útěchovice pod Stražištěm 11. 8. 2018

Hry bez hranic s Poutníkem 2018

Poslední letošní kolo sousedského soutěžení, tentokrát finálové, se uskutečnilo 11. 8. 2018 v Útěchovicích pod Stražištěm.

Na týmy, pro finále tradičně osmičlenné, čekaly tři tajné disciplíny a volná disciplína inspirována televizní soutěží „Tvoje tvář má známý hlas“. Pro letošní rok se nám startovní pole poněkud zúžilo a do finále nastoupilo pouze šest týmů – domácí Útěchovice pod Stražištěm, Bořetice, Útěchovičky, Útěchovice, Lesná a Hořepník. Po zahájení soutěže si každý tým mohl vybrat, na kterou z disciplín si vloží „žolíka“ a zariskuje tak zlepšení zisku bodů. Výsledek soutěží ovlivňuje nejenom rychlost každého z týmů, ale i dodržování pravidel, za každou chybu hrozí týmu trestný bod.

První soutěž věnována našemu hlavnímu sponzorovi, tedy Cena pivovaru Poutník – Poutníkova spartakiáda, pro diváky slibovala zábavnou podívanou. Úkolem soutěžních týmů bylo z dostupných rekvizit (sudy a basy od piva) postavit několik obrazců a dle instrukcí „cvičitele“ zacvičit sestavy různorodých cviků.  V této disciplíně si nejlépe vedl tým Hořepníku, který zde hájil vítězství z obecního kola, následován Útěchovicemi a Útěchovicemi pod Stražištěm.

Další soutěžní disciplína, tentokrát Cena Agrodamu Hořepník – mléčná liga, přinesla další pobavení. Cílem pro soutěžící bylo nadojit dostatek „mléka“, přenést ho cestou slalomem a vylít do připravené trubice. Vyhrává tým, který dokáže nejdříve vytáhnout míček umístěný na dně trubice. Vítězem druhé soutěže se stal tým Útěchoviček, na druhém místě skončil Hořepník a třetí místo uhájila Lesná.

Poslední tajná disciplína pojmenována po dalším ze sponzorů – Cena Střechy Lacina aneb Dům na klíč, prověřila stavební a technické dovednosti soutěžících. Výsledkem této soutěže byl „domeček“, který každý z týmů postavil. Domeček musel mít správně namalovaná okna a dveře, smontovanou střechu z jedné strany se střešní fólií a ze strany druhé se střešními taškami. Tuto disciplínu opět vyhráli Útěchovičky, druhé skončili Útěchovice a třetí místo opět obsadila Lesná.

Ještě musíme zhodnotit volnou disciplínu „Tvoje tvář má známý hlas“, které se soutěžní týmy zhostily, k radosti diváků, na výbornou. Jednotlivými vystoupeními byly prokládány přestávky mezi soutěžemi. Naprosto bezkonkurenčním vítězem se zde stali Útěchovičky, které předvedli písničky od skupiny Nigtwork a výkonem Jana Jelínka a Petra Buchty alá Vojta Dyk a Jakub Prachař nedali konkurenci šanci. Druhé místo obsadili domácí Útěchovice pod Stražištěm a jejich Lunetic. O třetí místo se podělili Bořetice (také skupina Nigtwork) a Lesná (Visací zámek).

V průběhu celého odpoledne probíhala i divácká soutěž s pivovarem Poutník. Každý ze soutěžících musel dokutálet prázdný sud za určenou čáru, přerovnat basu piv, chytit tři pivní tácky ve vzduchu, vrátit sud na původní místo a vypít půllitru piva. To vše na čas. Na vítěze – Petra Buchtu, který obhájil loňské zlato z divácké soutěže, čekala poukázka na 20l sud piva. Jan Hájek a Vojtěch Černý, kteří se umístili na druhém a třetím místě, obdrželi 5l soudek a na dalších sedm soutěžících čekaly hodnotné ceny – trička a čepice s logem pivovaru.

Vzhledem k tomu, že se jednalo už o čtvrtý ročník soutěže hlasovali zástupci týmů o nejpopulárnější obecní kolo Her bez hranic z let 2015 – 2018. Zde opět vyhráli Útěchovičky s 19b., dále pak Babice s 14b a třetí Lesná s 12b.

Nyní nám nezbývá než celkové pořadí v letošním soutěžním ročníku:

Místo Obec Body
1 Útěchovičky 51
2 Hořepník 44
3 Útěchovice 43
4 Útěchovice pod Stražištěm 39
5 Lesná 35
6 Bořetice 26
7 Litohošť 13*
8 Rovná 12*

* Litohošť a Rovná mají body pouze za obecní kolo, finálového kola se nezúčastnili

Ještě jednou gratulujeme vítězům a děkujeme za spoustu zábavy, kterou jsme si při letošním soutěžení užili.

Na závěr bych chtěla poděkovat všem, kteří finálové kolo zorganizovali – vymysleli soutěže, připravili celé soutěžní odpoledne. A samozřejmě i našim sponzorům a ostatním lidem, kteří nám v naší činnosti pomáhají.

Tak „Ahoj sousedé“!

Za Spolek Hořepnicko Martina Kaňková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *