Hry bez hranic s Poutníkem 2018 jdou do finále

Hry bez hranic s Poutníkem 2018 jdou do finále

Čtvrtý ročník soutěže Hry bez hranic – opět s Poutníkem – dospěl do finále a vzhledem k tomu, že tým Hořepníka letos pořádal základní kolo, bylo od začátku jasné, že finále poprvé proběhne v jiné obci. Původně to mělo být, jak bylo avizováno v minulém příspěvku k Hbh, v Rovné, ale v průběhu příprav došlo ke změně, a finále nakonec hostí v sobotu 11. srpna 2018 obec Útěchovice pod Stražištěm. Soutěže začínají ve 13 hodin a osmičlenné týmy zúčastněných obcí změří síly ve třech soutěžních disciplínách na drahách a jedné volné disciplíně.

Hlavním tahákem finále nejspíš i letos bude volná disciplína, jejíž motiv jsme po českých pohádkách a komediích z minulých dvou let změnili. Letos si každý ze zúčastněných týmů připraví vystoupení na téma „Tvoje tvář má známý hlas“. Půjde tedy o hudební vystoupení (ať již živé nebo na playback) se snahou, co nejvíce imitovat skutečného interpreta v kombinaci s hraným klipem. Tato „kulturní vložka“ bude proložena mezi soutěžní disciplíny, takže se mají všichni přihlížející celé odpoledne na co těšit.

A trochu toho soutěžního adrenalinu si i letos v rámci finále budou moci dopřát také diváci. V průběhu celého odpoledne bude probíhat divácká soutěž „Pivní víceboj“ o sud piva a dalších 9 cen věnovaných Pivovarem Poutník.

Jednotlivé týmy vstupují do finále s body získanými v základním kole, které uspořádala obec Hořepník v pátek 6. července na letním parketě. Byly zde k vidění 3 soutěžní disciplíny. Ženy vyhledávaly jednotlivé dílky puzzlí a skládaly znak Hořepníka, muži se převlékali za „modelky“ a absolvovali módní přehlídku a smíšené týmy si vyzkoušely téměř všechny činnosti, které bývají součástí letních parketů. Pojídali párek, pili pivo, tančili a mezi jednotlivými stanovišti se přesouvali po nohou i po rukou. Hořepňáci se zkrátka pořadatelství základného kola zhostili se ctí a je jen škoda, že si cestu na parket našel – na Hořepník – hodně malý počet přihlížejících. To však týmu Hořepníka evidentně nevadilo, protože v dramatickém vyvrcholení poslední disciplíny zabral a v domácím základním kole zvítězil před týmy Útěchoviček a Útěchovic. Jednotlivé týmy jdou do finále s tímto bodovým ziskem : Hořepník a Útěchovičky 19b., Útěchovice 16b., Útěchovice pod Stražištěm 15b., Litohošť 13b., Rovná 12 b., a Bořetice a Lesná se 7b. Vhledem k tomu, že disciplína s nejmenším bodovým ziskem se každému týmu škrtá a za zvolenou disciplínu finále získá každý tým dvojnásobek získaných bodů, mají i ve finále všechny týmy o co hrát.

Těšíme se na soutěžící a fanoušky všech obecních týmů a věříme, že si všichni společně užijeme pohodové letní odpoledne plné soutěžení, recese a zábavy. Finále by každopádně slušela bouřlivá kulisa a týmu Hořepníka by se určitě hodila divácká podpora. Snad si tedy do Útěchovic pod Stražištěm najde cestu co nejvíce návštěvníků a obyvatelé Hořepníka si napraví reputaci a finálové klání navštíví v co největším počtu.

Za Spolek Hořepnicko Milan Zíka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *