Zasazení lípy republiky 27. 10. 2018 + fotogalerie + video

Zasazení lípy republiky 27. 10. 2018

U příležitosti výročí založení republiky jsme zasadili památnou lípu a připomněli si vznik republiky v Hořepníku. Na začátku akce přivítal předseda Spolku Hořepnicko p. Luboš Zelenka všechny přítomné a seznámil nás s historickými zápisy z hořepnické kroniky, které zaznamenávají vznik republiky v naší obci. Poté zazpívaly děti písně Chválím tě Země má, Nepořádný krtek a Když máš radost. Závěrem bylo společné zasazení lípy, která bude připomínat toto výročí. Celou akci doprovázely nezbytné trikolóry, pamětní listy a pamětní listina s podpisy všech zúčastněných (téměř 70 podpisů!). I přes deštivé počasí se celá akce velmi povedla.

Vysazením lípy republiky jsme se zařadili k dalším spolkům a organizacím Hořepníku, kteří si takto připomněli vznik našeho státu. Zároveň jsme se přihlásili do akce Lípy Vysočiny a podpořili tak pokus o vytvoření oficiálního českého rekordu. Lípy Vysočiny nejsou jediným projektem, do kterého jsme se tímto zapojili, ale podpořili jsme i Lípy republiky, kam jsme zaregistrovali nejenom naši nově vysazenou lípu, ale i lípu, která byla 28. 10. 1968 vysazena na fotbalovém hřišti. U této příležitosti ještě dovolte, abych vzpomněla lípy, pro Hořepník nejdůležitější, které se nám bohužel nedochovaly. Jsou to lípy, které vysadili občané Hořepníku v dubnu 1919 u kostela.

 

Krásné fotografie z dnešního, dovolujeme si říci velmi podařeného, zasazení lípy republiky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii na rajčeti.

Odkaz níže:

https://oshorepnicko.rajce.idnes.cz/Zasazeni_lipy_republiky_27._10._2018/

Odkaz na videozáznam (autor M. Hupka):

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *